Rúnajóslás
A mágikus praktikákonkon kívül a rúnák szerepe a jövő kifürkészése volt, a rúnajóslás ma is nagy népszerűségnek örvend a boszorkányok körében. A legősibb rúnaábécé a 24 betűs "hosszú" rúnasor, a FUTHARK. Nevét az első hat betű összeolvasásából nyerte (a th egy hangot jelöl). A teljes rúnasort 3, egyenként 8-8 tagból álló részre, úgynevezett rúna-nemzettségre osztjuk. Az elsőt Freyr, a növények, a termés, a bőség és a béke istene uralja, s a kreativitást, a teremtő energiát, a növekedést, a kibontakozást és a beteljesülést képviseli. A második sor a Haegl, jégeső jelentésű rúnáról kapta a nevét, változékonyságot, bizonytalanságot, kiszámíthatatlanságot jelent. E nemzettség tagjai óvatosságra, türelemre intenek. A harmadik csoport Tyrről, a csaták istenéről kapta a nevét, aki a mítoszok szerint bátran feláldozta jobb kezét az istenekért. Ez a nemzettség arra utal, hogy célunk elérése érdekében keményen kell küzdenünk és lehet hogy, súlyos árat kell fizetnünk.
Okkult szaküzletekben hozzájuthatunk rúnakészletekhez, de mivel a mágikus eszközök akkor igazán hatásosak ha azok magukon viselik tulujdanosuk kezenyomát érdemes házilag elkészíteni őket. Lehet falemezre vagy lapos kavicsokra rávésni a rúnákat, de talán célszerűbb ha kartonpapírból kivágunk 25 db kártyalapocskát és ezekre írjuk fel a jeleket, kivéve az utolsót, ezt üresen hagyjuk. Ha mindez kész nekiállhatunk a jósolásnak.
I. jóslási módszer: Felteszünk magunknak egy kérdést, amelyre választ várunk és erre erősen koncentrálunk. A jól összekevert rúnákat lefordítva az asztalra helyezzük, majd kiválasztunk egy lapot, s értelmezzük.
II. jóslási módszer: A módszer ugyanaz mint az előző, azonban itt három lapot húzunk. Az első a múltra, a második a jelenre, a harmadik a jövőre vonatkozik. Értelmezhetjük a lapokat csak a jövőre vonatkozóan is, ebben az esetben a kihúzott lapok sorrendje a jövőbeli események sorrendjével egyezik meg.
III. jóslási módszer: (Rúnakör) A kártyákat megkeverjük, 13 lapot húzunk ki, s az ábrának megfelelően lefordítva kör alakba rendezzük őket: Felfordíjuk a lapokat. Amely rúnák nem a kör közepe felé néznek értelmezésük ellentettjét jelentik. A rúnakör összeolvasásához használjuk a következő magyarázatot:
1. lap: személyiség, jellem 2. lap: vagyon, anyagi javak 3. lap: tanulás, kommunikáció 4. lap: otthon, család 5. lap: gyermekek, kreativitás, önkifejezés 6. lap: külső világ, egészségi állapot 7. lap: szerelem, házasság 8. lap: örökség, halál, okkult képességek 9. lap: műveltség, vallás, távoli utazás 10. lap: hivatás, karrier, társadalmi státus 11. lap: barátságok, kedvtelések, hobbi 12. lap: belső világ, lelki élet, titkos kapcsolatok 13. lap: a kérdező jelenlegi helyzete
Forrás: www.varazsgomb.tar.hu |